niedziela, 1 maja 2011

Krótka relacja z ostatniego pobytu w chałupie

Byliśmy kilka dni, w trakcie których Uczestnik dokończył ogrodzenie działki, wkopaliśmy trochę roślin, ogarnęliśmy nieco obejście z zewnątrz i wewnątrz (znalazłam zapomnianą już suszarkę do naczyń!), wietrzyliśmy chałupę, zdaliśmy sobie sprawę z tego, że okna jednak trzeba szybciej wymienić niż zakładaliśmy i w ostatni dzień cieszyliśmy się nic-nierobieniem (powiedzmy...). Ach, jeszcze odwiedziliśmy znajomych (szczerze zazdroszczę znajomym przepięknej kamienno-ceglanej piwniczki ze studnią w stodole!) i przy okazji poznaliśmy dość dobrze Giebułtów:), sporo czasu spędziłam z dziećmi u sąsiadki naprzeciwko (ciacho było pyszne!), no i tak jakoś zleciało:) Robiliśmy jeszcze parę innych rzeczy, ale to rodzinno-świąteczne sprawy:)
Poniżej trochę różnorodnych zdjęć z pobytu:
kwitnie mój pigwowiec! wkopaliśmy go do gruntu jesienią

to zwierzątko to nieszkodliwy zaskroniec, najpierw zwizytował obejście sąsiadów, potem trafił do nas, a potem gdzieś śmignął w krzaki:)

a to widok na Izery na trasie Rębiszów-Mirsk
 A na koniec obrazek ilustrujący nocne życie Uczestnika w Przecznicy-dużo się działo, jak widać:)

Byłabym zapomniała-odwiedziliśmy również sąsiednią wieś, oto dowód :)


I to tyle :)

6 komentarzy:

 1. Mój pigwowiec to jeszcze dziecko i nie kwitnie... W zeszłym roku ukorzeniałam. Ale coś tam się dzieje i mnóstwo zielonych pączków ma. Zaskrońca pozazdraszczam.
  Uściski!

  OdpowiedzUsuń
 2. Rodzice zabierają się za robienie piwniczki i ... domowej wędzarni :). Właśnie z Elkiem gościmy się u nich i jest cudnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem ciekawa, czy pigwowiec będzie mi owocował-koleżanka mówiła,że do tego trzeba pary pigwowców.Mam jednego-zobaczymy:)
  Mamoeli, gośćcie się ile wlezie:)!
  w chałupie mamy też piec do wędzenia i chcemy tę jego funkcję zachować:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko śliczne - szczególnie widok na Izery... no i ta mgiełka :-) ech

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam jeden pigwowiec i owocował, wiem, że kiwi tak potrzebuje. Zaskroniec okazały, przy rozburzaniu naszej piwnicy wynieśliśmy w krzaki żmiję, trochę padalców i jaszczurek zielonych. Mgiełki nad Izerami coś mi przypominają, wiem, że jeszcze trochę i będzie jesień. Pozdrawiam serdecznie, nie dajcie się zimie.

  OdpowiedzUsuń
 6. No to wszystko jasne, kiedy przejeżdżaliście przez sąsiednią wieś, my akurat wizytowaliśmy nieco mniej sąsiednią:)

  Jesteśmy wielkimi entuzjastami nocnych fotografii Uczestnika.

  OdpowiedzUsuń