poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Metamorfoza na posępnie

Kuchnia, zwana główną izbą (podczas naszych pobytów "robi"za: kuchnię, jadalnię i pokój dzienny lub tzw.salon oraz główną sypialnię) przeszła za naszą sprawą metamorfozę. Czy na lepsze?Z niskiego jasnego pomieszczenia przeobraziła się w mroczną, nieco wyższą izbę. Posępności dodaje jej ciemny sufit, ściany bez tynku, brak firanek i wyściełanych krzeseł z okresu późnego (a może środkowego:)) Gierka. Zapewne za jakiś czas zmieni oblicze, może nawet nabierze jasności i przytulności. Na  razie - jest, jak jest.
Tak było - tuż pod odkryciu zgniłych desek podłogowych pod hermetyczną wykładziną:


Tak (na razie) jest - po prawej stronie wyrko przykryte folią: 


A jak będzie? Sami chcielibyśmy wiedzieć :)

16 komentarzy:

 1. uwielbiam posty typu przed&po :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jest źle... od razu przypomniała mi się nasza akcja podłogowa. Pod deskami klepisko. Trzeba było ziemię taczkami wywozić. Potem położyliśmy watę szklaną i nowe deski. Wy, jak widzę postawiliście na płytki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. płytki będą wszędzie na parterze, ale na górze tylko deski :)

   Usuń
 3. a ja juz widzę potencjał w tej kuchnio - salonie....
  po jest bardziej przytulne, a brak firanek to dla mnie plus....

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie mogę patrzeć na to przed i nawet zdjęć nie robię.Jakbym nie chciała pamiętać, jak było przed. Chociaz sama chetnie porównuję u innych takie postępy. To nie na moje nerwy te tragiczne remonty. Juz wyjechalam i przyjadę pod koniec września, jak mąż cos tam wiecej zrobi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super!
  Bardzo lubię "posępne" wnętrza. Odpoczywam w takim klimacie.
  Mam kuchnię od południowej strony i brak zasłon.
  wariuję od oślepiającej jasności. Marzę o okiennicach zamkniętych przez pół dnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o, o! zapomniałam o okiennicach! marzą mnie się w Ruderii

   Usuń
 6. Jest super. To "przed" bardzo mi się podoba (nawet "gierek") i to "po" też bardzo. Te otwory okienne i piec. Nie miałam nigdy firanek ani zasłon, lubię obrazy za oknami. Wnętrza w Waszym domu mają potencjał. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to "przed' nie było takie złe, ale ZŁO je trawiło: mokre tynki od wilgoci, podejrzanie niski sufit (a takie cudo się pod nim kryło!) i zgniłe deski podłogowe. Zapach, jaki się unosił przypominał mi nieco bigos... "po" to stan przejściowy-przynajmniej jeśli chodzi o kolor ścian, firanek raczej nie będzie, wyrek też nie. Za to marzy mi się stary kredens i stary malutki żeliwny zlew, taki jakie bywały w kotłowniach poniemieckich.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Jako głęboko wierzący w zasady chrześcijaństwa ateista twierdzę, że zawieszony pomiędzy oknami obraz miał nie tylko estetyczne, ale i filozoficzne walory. Pięknie musiało tam grać słońce. No i pobielanie ścian, boli mnie w oczy, ale dlatego, że mam u siebie wszędzie białe ściany ;) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. obraz nadal emanuje filozoficzne walory, tylko już nie w kuchni :) w przyszłości ściany chyba nabiorą barw-ale jakie (muszą być ciepłe) i w jaki sposób? samy nie wiemy jeszcze.
   Fallar a Ty jeszcze w zamorskich krajach czy już na włościach?

   Usuń
  2. Polska Polska, od ponad miesiąca już.

   Usuń
 8. Świetny dom! będziecie tynkować czy pomalujecie te piękne cegły? bardzo podobają mi się sklepienia nad oknami. Kafle na podłodze to już przesądzony temat? Mnie by kusiły cegły albo takie kamienne płytki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co ze ścianami będzie finalnie? jeszcze nie mamy ostatecznego pomysłu, kafle będą, może kiedyś zmienimy na inne, a może będą płytki? na razie musi być tak jak jest, reszta pomieszczeń wzywa :)

   Usuń