sobota, 29 sierpnia 2015

Dziura w ścianie

Jakoś na przełomie zimy/wiosny 2011 r. główna izba na dole zyskała swój, wydawało się wtedy, ostateczny kształt (oprócz wyglądu większości ścian, bo tu pomysły jeszcze się kłębią w naszych głowach). Tak, minęło parę lat, parę urlopów spędzonych w domu i pojawiła się potrzeba zmian.W czym rzecz? Z głównej izby już po wojnie wydzielono małe pomieszczenie, usuwając duży piec na rzecz małego, kuchennego (na tym niemieckim można było nawet spać...). W tym wydzielonym pomieszczeniu postanowiliśmy zrobić rodzaj małej kuchni, gdzie przygotowuje się jedzenie. Tam też znajduje się jedyny (póki co) w domu kran i zlew. Urlop: poranek, wstaję zaspana jak smok, idę zrobić sobie kawę i jakąś kanapkę - udaję  się z głównej izby, przez sień do tej małej kuchni, grzeję wodę, wracam do głównej izby po sztućce, kubek i talerz. I tak za każdym razem, gdy chcemy zrobić posiłek sobie czy dzieciom. Wymyśliliśmy zatem, żeby wybić po prostu wejście do małej kuchni z głównej izby. Niepraktyczne jest robienie tylu kilometrów. Wpadliśmy na ten pomysł  jakiś czas temu, ale  brakowało nam wiary w to, że Uczestnik sam jest w stanie to wykonać. Wiara pojawiła się i wraz z nią wymarzona dziura w ścianie:
widok z głównej izby,a  mała kuchnia wygląda nadal jak nora, bo jeszcze nią jest:)

Dziurę trzeba jakoś ucywilizować:


Przejście już gotowe, pora na malowanie framugi i ścian (tak, dwie, jedyne otynkowane ściany w głównej izbie nie zostały do dzisiaj pomalowane), foty z serii "tak było, tak jest teraz":

do wczoraj jedyny łącznik małej kuchni z główną izbą to małe okienko, na ścianie próbki farby

świeżo pomalowane ściany, a wilk na ścianie przestał straszyć...


4 komentarze:

 1. Znam to wędrowanie, dlatego my zrobiliśmy dwie kuchnie- letnią i zimową. Teraz tylko czasem trzeba część naczyń przenosić po sezonie letnim do kuchni zimowej (tej połączonej z izbą)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam może jestem nienormalna (jestem!:))))), ale ta dziura wygląda bardzo fajnie :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas jeszcze nie jest tragicznie haha :). Świetna robota!
  Zapraszamy do naszego sosnowego domku ♥ :)
  http://w-sosnowym-lesie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Leżę ze śmiechu: "dziurę trzeba jakoś ucywilizować" :D Piękny tekst, macie spore poczucie humoru. Swoją drogą gratuluję doprowadzenia tego domku do jakiejkolwiek używalności. Trzymam za Was kciuki!

  jak ocieplić dom

  OdpowiedzUsuń