sobota, 27 grudnia 2014

Ruderia wczoraj

Tak było wczoraj*
To znaczy, że w Izerach jest zima.Wczoraj byliśmy z dziećmi w okolicach Milicza (we Wrocławiu tylko mróz, bez śniegu) - młoda widząc resztki śniegu i czując mróz dopytywała, czy to jest w końcu ta zima. Planujemy spędzić ostatnie dni roku w Przecznicy - mam nadzieję, że dzieci nacieszą się zimą. I weźmiemy sanki, na na na!
Ale, ale, uroczy niebieski przecznicki domek jest do kupienia - śnił mi się dzisiaj, gdyby nie Ruderia...Tu link

* zdjęcie zrobiła sąsiadka

6 komentarzy:

 1. Piękna zima. U nas śniegu nie ma, popruszyło lekko i nic. Tylko mróz, nawet spory.
  Domek śliczny, nawet bez ziemi. Chyba szybko znajdzie nabywcę. Niestety już mnie nie stać.
  Obyście mieli piękną zimę w Przecznicy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nasz mikroelement też nie może doczekać się zimy. Na szczęście jest sztuczne lodowisko pod nosem, bo inaczej chyba bym musiał ciągać sanki po grudzie :) Zapobiegliwy Mikołaj przyniósł łyżwy.
  Domek faktycznie przysłupowo przycupnięty. Jak śniegu napadła to pewnie po okap :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To może tym razem zajedziecie sankami do Domku pod Orzechem ;) ? Do Gierczyna zawitamu juz jutro wiecozrem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety i tym razem się nie udało :( ale latem w końcu może uda się zgrać:)?

   Usuń
  2. Niebieski Domek jest przepiękny i zastanawiamy się czy nie stać się jego mieszkańcami. Zastanawiam się jedynie w jakim jest stanie. Czy jako osoba, która widziała go na żywo i mająca doświadczenie w remoncie starego domu, możesz coś o jego stanie powiedzieć???

   Usuń
  3. nie widziałam go w środku, ale na pierwszy rzut oka na pewno wymaga wymiany dachu (dachówka lub być może i więźba), ściana szczytowa do wymiany lub konserwacji. Ten domek ma specyficzny wygląd-właśnie dlatego,że jest przysłupowy i ma piętro-jest to wynika takiej konstrukcji i materiałów. Trudno jest mi obiektywnie go ocenić-bo bardzo mi się on podoba, spełnia moje skryte marzenia o posiadaniu i przysłupa i szachulca :). Myślę,że najlepiej go obejrzeć z zewnątrz i wewnątrz z fachowcem, który ma doświadczenie w remontach tego typu domów - taki spec najlepiej oceni jego stan. Jeśli Was urzekł-obejrzyjcie go:)

   Usuń